close
SCRIPTOO
AppINFOR PLINSTALL

Konferencja HR W ZMIANIE już za nami!

Organizowana przez miesięcznik "Personel i Zarządzanie” konferencja HR W ZMIANIE już za nami. Tegoroczne spotkanie odbyło się w modelu hybrydowym: stacjonarnie i online. W dniach 19-20 października zaproszeni prelegenci i uczestnicy podjęli próbę odpowiedzi na pytanie, jaka przyszłość czeka działy HR w firmach – zwłaszcza w kontekście zmian spowodowanych pandemią.

A tych nie można ignorować, bo czy to się nam podoba, czy nie - wymuszają one zmiany w kształtowaniu strategii personalnych. Ta teza wybrzmiała już na samym początku konferencji podczas panelu dyskusyjnego pt. „Nowa rola HR: jak zbudować organizację gotową na zmienną przyszłość?”. 

Program obu dni konferencji koncentrował się wokół istotnych dziś dla HR-u obszarów, czyli: constant feedbacku, reskillinug i upskillingu, analizy danych i miar w HR, employer brandingu czy design thinkingu. Temu ostatniemu były poświęcone warsztaty, które odbyły się drugiego dnia konferencji.

Wśród zaproszonych praktyków zarządzania znaleźli się min: Bogna Fridrich, HR Director w Green Holding, Eryk Gągała, ekspert ds. efektywności HR w Orange Polska, Michał Płaczkiewicz, dyrektor Działu Personalnego Unum Życie TUiR, Beata Ptaszyńska – Jedynak, dyrektor ds. korporacyjnych Carlsberg Polska. Ich doświadczenia w budowaniu i prowadzeniu projektów personalnych w czasie zmian dały uczestnikom konferencyjnym konkretne sugestie co do realiozwanych w firmach działań personalnych.

W gronie prelegentów znaleźli się także doświadczeni konsultanci biznesowi, w tym min: Agnieszka Wąsik, New Technologies & Intercultural Skills Trainer, Piotr Sierociński, doradca HR, Business Owner, Centrum Ekspertyzy HR, Nikolay Kirov, partner i członek zarządu, Kirov Strategic Negotiators, Monika Kantowicz-Gdańska, ekspert strategicznego HR, MKG Consulting, Grzegorz Filipowicz, prezes Polskiego Stowarzyszenia HR Business Partner, Magdalena Brzus, HR Manager w BPO International. Konsultanci zwracali uwagę na najnowsze trendy w budowaniu zaangażowania pracowników oraz narzędzia motywacji pracowników, które będą w najbliższym czasie niezbędne do projektowania działań personalnych w firmie.

W programie znalazła się też zwyciężczyni organizowanego po praz pierwszy konkursu, który towarzyszył konferencji - „Młody HR”. Laureatką została Magdalena Wilk-Pham, HR Specialist w Man SSC., która poprowadziła prezentację „Rekrutacja w trybie zdalnym – tips & tricks". 

Dwa dni dyskusji i warsztatów pokazały, jak ważną rolę pełnią dziś działy HR w funkcjonowaniu biznesu. Jedno jest pewne, do pełnienia tej roli trzeba być dobrze przygotowanym, bo czasy, w których funkcjonują organizacje jeszcze długo pozbawione będą stabilizacji. 

W gronie Partnerów konferencji znalazły się firmy: Orange Polska, Carlsberg Polska, Smart Lunch, Cash, Epixpert. Patronat branżowy nad wydarzeniem objęli: Dziennik Gazeta Prawna, HR Polska, Biznes Tuba.  

Wszystkim Partnerom i uczestnikom wydarzenia dziękujemy za współpracę. Do zobaczenia podczas kolejnej edycji.

News