close
SCRIPTOO
AppINFOR PLINSTALL

Carlsberg Polska nie zwalnia tempa w czasie pandemii

Rok temu nikt nie spodziewał się takiej rzeczywistości, jaką mamy obecnie. Ostatnie miesiące, ale i kolejne, to ciągłe wyzwania, ale i szanse na rozwój organizacji i nas samych. Reagowanie na zmieniający się świat stymuluje nowe pomysły i daje odwagę do ich wdrażania, a wszystko dla lepszego dziś i jutra. Tak, jak robimy to w Carlsberg Polska. Także w okresie pandemii rozwój pracowników jest nieodłącznym elementem kultury Carlsberg Polska. Nie zwalniamy tempa, a oferta szkoleniowa przeszła głównie do świata online i świetnie się tam rozwija. Przez ostatni rok znacząco poszerzyliśmy naszą ofertę szkoleń i webinarów. Istotne jest dla nas nie tylko dbanie o rozwój umiejętności miękkich pracowników, lecz także zadbanie o ich dobre samopoczucie. 

Naszą bazą szkoleniową jest cieszący się powodzeniem od wielu lat projekt „Szkoleń Otwartych” prowadzonych w zamkniętych grupach, w którym trenerami są nasi wewnętrzni eksperci. Nowością uruchomioną w tym roku jest projekt mikrolearningu „Rozwojowe Środy”, czyli szeroko dostępne spotkania tematyczne. Do udziału w nim zaprosiliśmy uznanych trenerów zewnętrznych, którzy w środowe poranki angażują naszych pracowników krótką acz intensywną formą szkoleniową. Liczne pozytywne informacje zwrotne po każdej sesji są dowodem wartości, jaką projekt przynosi organizacji. Słuchając potrzeb naszych pracowników i organizacji, projekt został wydłużony względem pierwotnych założeń i będzie kontynuowany również w przyszłym roku. 

Czas pandemii jest okresem trudnym pod różnymi względami dla większości z nas. Mając to na uwadze, zaproponowaliśmy naszym pracownikom rozwiązanie, które ma na celu wesprzeć ich mentalnie w tych wyjątkowo trudnych czasach. Od października realizujemy spotkania w ramach projektu „Zdrowa Równowaga”. Zainteresowanie tymi spotkaniami znów przerosło nasze oczekiwania. Poniedziałkowe poranki gromadzą przed komputerami liczną grupę pracowników z różnych lokalizacji. Sesje prowadzone są przez psychologów, psychoterapeutów i trenerów doświadczonych w prowadzeniu szkoleń związanych z rozwojem mentalnym. Podczas godzinnych sesji ćwiczymy i rozmawiamy m.in. o tym, jak działa nasz mózg w czasie izolacji, jaki wpływ na nasze życie prywatne i biznesowe mają hormony, jak prawidłowo oddychać, jak radzić sobie ze stresem w czasie pandemii i jak wspierać naszych bliskich.  

 Małgorzata Wencław-Kosińska, Learning & Development Manager Carlsberg Polska  

News