close
SCRIPTOO
AppINFOR PLINSTALL

Castorama chce stworzyć mobilne punkty szczepień nie tylko dla pracowników

Z końcem marca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o zmianach w Narodowym Programie Szczepień, które umożliwią tworzenie punktów szczepień w miejscach pracy. Spółka Castorama Polska chce nie tylko zorganizować szczepienia dla swoich 12 tysięcy pracowników, ale również zadeklarowała chęć udostępnienia przysklepowych parkingów do stworzenia punktów sczepień typu drive-thru. Dla władz lokalnych to możliwość zwiększenia liczby punktów szczepień.

Celem strategicznym Narodowego Programu Szczepień jest osiągniecie poziomu zaszczepienia społeczeństwa pozwalającego na zapanowanie nad pandemia COVID-19. Walkę z pandemią i chęć włączenia się w program deklarują również firmy, wśród nich jest jeden z największych pracodawców branży handlu detalicznego materiałami budowlanymi i wykończeniowymi – Castorama. Sieć zdeklarowała chęć jak najszybszego dołączania do programu szczepień dla pracowników organizowanych przez pracodawców. 

- Bezpieczeństwo i zdrowie naszych pracowników jest naszym priorytetem, dlatego zaraz po ogłoszeniu możliwości organizowania punktów szczepień w zakładach pracy rozpoczęliśmy prace nad wdrożeniem tego rozwiązania również w naszej firmie. Zainteresowanie pracowników jest bardzo duże. W tym momencie czekamy na szczegółowe wytyczne od Ministerstwa Zdrowia i pozostajemy w ciągłym kontakcie z podmiotami odpowiedzialnymi za realizację tego zadania – mówi Sławomir Rogowiec, Dyrektor ds. Personalnych i Odpowiedzialności Społecznej w Castorama Polska.

Pracami nad przygotowaniem do wdrożenia programu zajmuje się powołany w Castoramie, jeszcze na początku marca zeszłego roku, Zespól ds. sytuacji związanej z COVID-19, który od początku pandemii dba o możliwie szybką implementację wszystkich działań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa pracownikom oraz klientom. W okresie trwania pandemii wypracowaliśmy i wdrożyliśmy najwyższe standardy bezpieczeństwa, wysoko oceniane przez służby i doceniane przez pracowników i klientów.

Masowy program szczepień jest jednym z największych od kilku dekad wyzwań planistycznych, organizacyjnych i logistycznych w zakresie zdrowia Polaków. Castorama chce wspierać również powszechne szczepienia dostępne dla wszystkich. Elementem programu jest zwiększenie liczby punktów szczepień, dlatego sieć deklaruje możliwość organizacji takich punktów we współpracy z Ministerstwem Zdrowia, lokalnymi szpitalami oraz władzami samorządowymi. 

Wiemy, że jednym z najważniejszych elementów walki z pandemią jest możliwie szybkie zaszczepienie jak największej części społeczeństwa. Dlatego, jako firma odpowiedzialna, zadeklarowaliśmy chęć aktywnego wspierania tworzenia mobilnych punktów sczepień. Przekazaliśmy naszą propozycję do Ministerstwa Zdrowia i czekamy na wytyczne, które pozwolą nam na odpowiednie przygotowanie naszych obiektów. Obecnie dysponujemy ponad 80 lokalizacjami w ponad 60 miastach, gdzie na parkingach możemy zorganizować punkty typu drive-thru – deklaruje Sławomir Rogowiec, Dyrektor ds. Personalnych i Odpowiedzialności Społecznej w Castorama Polska.

Włączenie podmiotów sektora prywatnego w rozszerzenie programu szczepień narodowych jest dobrym przykładem inicjatywy rządu współpracy z lokalnymi pracodawcami. W perspektywie daje to możliwość szybkiego wykorzystania szansy na szczepienia, szczególnie w związku z planowanym w najbliższych tygodniach napływem kilku milionów szczepionek od różnych producentów. 

News