close
SCRIPTOO
AppINFOR PLINSTALL

Jak Carlsber Polska zachęca swoich pracowników do aktywności sportowej?

Prawdopodobnie najlepsza inicjatywa sportowa!

Jesteśmy świadomi korzyści, jakie niesie za sobą aktywny tryb życia, dlatego w Carlsberg Polska od ponad czterech lat rozwijamy i popularyzujemy aktywności sportowe wśród naszych pracowników.

Wszystko zaczęło się w 2017 r., kiedy nieformalna grupa sportowych pasjonatów rozpoczęła promowanie zdrowego stylu życia, zachęcając współpracowników do aktywnego spędzania wolnego czasu. Tak narodziła się Carlsbergowa Grupa Sportowa.

Co roku organizowaliśmy wspólne starty w imprezach takich jak: Business Run (edycje ogólnopolskie), Runmagedon (edycje ogólnopolskie), Półmaraton Praski i Maraton Warszawski, Color Run, Biegnij Warszawo, Bieg Niepodległości, Eikiden, Warszawski Triathlon Zimowy. Z niecierpliwością czekamy na wznowienie tych imprez po pandemii! 

Drugim filarem działalności Carlsbergowej Grupy Sportowej są cykliczne rywalizacje dla naszych pracowników, czyli zbieranie kilometrów w różnych dyscyplinach sportowych (chodzenie, bieganie, jazda na rolkach/łyżwach i rowerze). To świetna okazja, by wzajemnie motywować się do aktywności fizycznej i rywalizować w poszczególnych kategoriach sportowych. Aktualnie trwa już ósma edycja tej zabawy. Warto podkreślić, że w każdej odsłonie proponujemy ciekawe innowacje, np. rywalizacja dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z aktywnością czy rywalizacje zespołowe. W sumie, w ramach wszystkich dotychczasowych edycji pokonaliśmy łącznie 153 000 km! 

Uczestnicy podkreślają, że udział w rywalizacjach to dodatkowa mobilizacja do aktywności, lepsze wyniki np. w bieganiu poprzez rywalizowanie z kolegami i koleżankami, oraz dużo pozytywnej energii i redukcja stresu.

Nasze rywalizacje to promowanie aktywności fizycznej, zdrowych nawyków, wzajemna motywacja i współzawodnictwo. To już nasz carlsbergowy styl życia. 

Więcej o tym, dlaczego warto motywować pracowników do aktywności sportowej przeczytasz w artykule Moniki Toroszewskiej, HR Projects Managera EB & Talent Development w Carlsberg Polska, w wakacyjnym wydaniu magazynu "Personel i Zarządzanie".

News