close
SCRIPTOO
AppINFOR PLINSTALL

Google chce obniżać wynagrodzenie za pracę zdalną

Jak podaje dziennik New York Post, amerykański gigant Google, zatrudniający ok. 140 tys. pracowników na całym świecie, chce obniżać pensje pracownikom świadczącym pracę zdalną.

Jeszcze niedawno gigant ogłosił całemu światu, że jego pracownicy już zawsze mogą pracować zdalnie, dziś informuje ich jednak o możliwych cięciach w wysokości od 10-25% wynagrodzenia. Kogo mogą dotknąć cięcia w USA? Głównie tych pracowników, którzy zdecydowali się na opuszczenie drogich aglomeracji np. San Francisco, Bostonu czy Seattle i świadczenie pracy w innych, tańszych rejonach Stanów Zjednoczonych położonych z dala od metropolii.

Google opublikował proponowany taryfikator obniżek. Przykładowo, pracownik, który wyjechał z San Francisco do Lake Tahoe – inny rejon w Kalifornii - pensja spadłaby aż o 25%. Oznaczałoby to, że pracownik z pensją w wysokości 150 000 USD nagle zarobiłby mniej niż 112 000 USD rocznie. W ślad za Google, Facebook, Twitter i LinkedIn ostrzegły swoich pracowników, którzy planują opuścić drogie miasta, takie jak Nowy Jork i San Francisco, że ich płaca zostanie obniżona – podczas gdy mniejsze firmy technologiczne, takie jak
Reddit i Zillow, twierdzą, że zapłacą tyle samo, niezależnie od miejsca zamieszkania pracowników. 

Więcej przeczytasz tutaj 

News