close
SCRIPTOO
AppINFOR PLINSTALL
tocTable of Contents
clearHide
TEMAT NUMERU
nr 1»Personel i Zarządzanie

Dlaczego menedżerowie nie potrafią delegować zadań?

Delegowanie jest nieodłącznym działaniem menedżera. Nie ma delegowania – nie ma menedżera. Dlaczego? Jeśli szef nie deleguje, to znaczy, że sam musi realizować zadania i brać za to odpowiedzialność. Jeśli zaś sam realizuje zadania i nie zleca ich wykonania pracownikom, to nie zarządza zespołem. Czyli faktycznie nie realizuje funkcji menedżera. Zwłaszcza w niepewnych czasach efektywne delegowanie jest niezwykle istotne.
Delegowanie jest podstawowym obowiązkiem menedżera. Menedżer to ktoś, kto zarządza określonym obszarem, zakresem działania firmy oraz pracownikami. Zarządzanie nie polega na samodzielnym wykonywaniu zadań, choć są takie aspekty pracy menedżerskiej, które tego wymagają. Większość czasu zarządzającego i działań z tym związanych dotyczy opracowania strategii postępowania, planowania zadań i pracy,...

  • Beata Tarnowska-Kupny
    AuthorBeata Tarnowska-Kupny
    Ekspert w rozwijaniu kompetencji menedżerskich, odpowiedzialnego przywództwa, budowaniu zaangażowania w zespole, rozwoju samoświadomości, automotywacji, poczucia własnej wartości, autorytetu, pewności siebie, praktycznym stosowaniu inteligencji emocjonalnej.