tocTable of Contents
clearHide
ZARZĄDZANIE
nr 12»Personel i Zarządzanie

W tym szaleństwie jest metoda

Proces twórczy wymaga pewnej dozy szaleństwa i chaosu. By móc tworzyć innowacje, trzeba odejść od tego, co znane i bezpieczne, eksperymentować, podążać za przeczuciami. Nie jest łatwo tak prowadzić przedsiębiorstwo, by znalazła się w nim przestrzeń na szaleństwo. Doskonałym przykładem tego, jak systemowo zarządzać twórczością pracowników jest IDEO – amerykańska firma z Doliny Krzemowej, która na zlecenie tamtejszych przedsiębiorstw opracowuje innowacyjne rozwiązania dla produktów i usług. Jej doświadczenia i sposób działania urosły do rangi metody, której uczą się od niej inni.
A merykańskie przedsiębiorstwo IDEO specjalizuje się w tworzeniu innowacyjnych produktów i usług. Projektowało urządzenia komputerowe i elektroniczne, budynki użyteczności publicznej, produkty dla medycyny i sportu. Swoją działalność zaczynało w latach 70. XX wieku jako biuro projektowe w Dolinie Krzemowej, dziś ma wiele oddziałów na całym świecie. Przez kilkadziesiąt lat swojej aktywności...

  • Aldona Kucner
    AuthorAldona Kucner
    Trener i doradca w obszarach marketingu, innowacji i przedsiębiorczości z ponaddwudziestoletnim doświadczeniem w biznesie. Od 2007 r. prowadzi firmę Q-Aldo Communication. Posiada Międzynarodowy Certyfikat Trenera Zarządzania Thames Valley University. Prowadzi blog kursnainnowacje.pl. Autorka książek „Przeklęte drobiazgi” i „Jak zostać kreatywnym przedsiębiorcą”.