close
SCRIPTOO
AppINFOR PLINSTALL
tocTable of Contents
clearHide
EKSPERT RADZI
nr 3»Personel i Zarządzanie

Bo szef nam nie wierzy

Podczas pandemii dużym problemem dla firm okazało się przygotowanie do pracy zdalnej. I o ile przygotowania związane z technicznymi aspektami, jak: ergonomia, łącze internetowe, kwestie bezpieczeństwa danych – większość firm, mówiąc kolokwialnie, ogarnęła, o tyle zarządzanie pracownikami zostało daleko w tyle. Pandemia spowodowała w niektórych organizacjach rozrost kontroli i nadzoru. Jaki to może mieć wpływ na pracowników?
W ostatnim roku podczas szkoleń (zdalnych) oraz pracy doradczej wiele razy słyszałam o postępującym zniechęceniu pracowników i malejącym zaangażowaniu w pracę. Powód, jaki wskazywali to: „Bo szef nam nie wierzy!”. Za co ja ci płacę… Praca zdalna wyzwoliła w części szefów myślenie typu: „Jak ich nie widzę, to oni nie pracują”. Stąd pojawiły się pomysły dodatkowych raportów, tabeli, sprawozdań....

  • Dorota Jurzysta
    AuthorDorota Jurzysta
    Praktyk biznesu z ponad 15-letnim doświadczeniem w kierowaniu spółkami prawa handlowego (CEO, prezes zarządu). Obecnie specjalizuje się w doradztwie partycypacyjnym w obszarze formułowania, planowania i wdrażania strategii rozwoju, przeprowadzania zmian oraz zwiększania efektywności biznesowej firm.