tocTable of Contents
clearHide
nr 2»Personel i Zarządzanie

Przewrót kopernikański w wynagradzaniu

Co zrobił Kopernik swoim odkryciem? Nie zmienił rzeczywistości, nie odkrył nowych planet czy galaktyk. Zmienił za to nasz sposób patrzenia na świat, sposób jego interpretacji. Spojrzał z innego punktu na to, co dla ówczesnego społeczeństwa było czymś tak normalnym i oczywistym, że nie warto było temu poświęcać uwagi. Podobnie jest z wynagrodzeniami w firmie. Warto spojrzeć na nie w kompleksowy sposób.
Od wielu lat w branży HR bardzo często używamy terminu Total Rewards, ale najczęściej interpretujemy go jako sumę wszystkich finansowych i niefinansowych składników wynagrodzenia. Mało kto wie, że jest to również bardzo ciekawa i popularna na świecie koncepcja nagradzania, która liczy sobie prawie 20 lat. Jej twórcami są członkowie Amerykańskiego Stowarzyszenia Specjalistów ds. Wynagradzania...

  • dr Kazimierz Sedlak
    Authordr Kazimierz Sedlak
    Założyciel i dyrektor pierwszej polskiej firmy doradztwa personalnego Sedlak & Sedlak, a także autor polskiej wersji kwestionariusza do badania satysfakcji z wynagrodzenia i wydawca pierwszego polskiego raportu płacowego. Twórca serwisów poświęconych tematyce wynagrodzeń, rynku pracy czy HR – m.in. wynagrodzenia.pl i rynekpracy.pl.