close
SCRIPTOO
AppINFOR PLINSTALL
tocTable of Contents
clearHide
TEMAT NUMERU
nr 4»Personel i Zarządzanie

Przezwyciężyć strach

Winston Churchill mawiał: Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga. To stwierdzenie jest bardzo aktualne, zwłaszcza w odniesieniu do biznesu, który funkcjonuje dziś w ekstraordynaryjnych warunkach. Niepewność tego, co czeka firmy w nadchodzących miesiącach, rodzi wiele trudnych sytuacji wymagających odważnych decyzji menedżerskich. Nie są one łatwe, ale ich podejmowanie przynosi wymierne efekty firmie, zespołom i samym menedżerom.
Czym właściwie jest odwaga? Najogólniej rzecz ujmując, odwaga jest świadomą i śmiałą postawą wobec niebezpieczeństwa, przy czym nie jest to brak strachu, ale umiejętność przezwyciężania go. Jak powiedział James Neil Hollingworth: „Odważny to nie ten, kto się nie boi, lecz ten, kto wie, że są rzeczy ważniejsze niż strach”. W biznesie odwagą jest więc wszystko to, co pozwala menedżerom skutecznie...

  • Katarzyna Muzyczyszyn
    AuthorKatarzyna Muzyczyszyn
    Trenerka, mówczyni, przedsiębiorczyni w Grow Outdoor. Wspiera procesy HR w firmach w zakresie rekrutacji, rozwoju i zarządzania kompetencjami pracowników metodologią Facet5, a wyższą kadrę menedżerską w zakresie budowania wizerunku i autoprezentacji.