close
SCRIPTOO
AppINFOR PLINSTALL
tocTable of Contents
clearHide
TEMAT NUMERU
nr 5»Personel i Zarządzanie

Nawigator paradoksów

Nie ulega wątpliwości, że HR biznes partnerzy powoli, ale coraz wyraźniej stają na pierwszej linii wyzwań, z jakimi muszą sobie radzić współczesne organizacje. A to oznacza zwykle konieczność rozwoju nowych kompetencji, wykorzystania odpowiednich cech. Dlatego w tak dynamicznej rzeczywistości HRBP nie powinni czekać, aż zmiany się wydarzą, lecz z wyprzedzeniem je przewidywać i aktywnie się do nich przygotowywać.
Ostatnio miałem okazję spotkać się z kilkunastoosobowym zespołem HR biznes partnerów dużej firmy z szeroko rozumianej branży ICT. Omawialiśmy wyniki programu monitorującego rozwój kluczowych czynników decydujących o jakości kapitału ludzkiego w tej organizacji. Wyniki były nadzwyczaj dobre, szczególnie w porównaniu do analogicznego badania z ubiegłych lat. Było to też o tyle ciekawe, że...

  • Grzegorz Filipowicz
    AuthorGrzegorz Filipowicz
    Ekspert ZZL z 27-letnim doświadczeniem w obszarze rozwoju zawodowego, budowy systemów kompetencji oraz zarządzania efektywnością. Prezes Polskiego Stowarzyszenia HR Business Partner; dyrektor ds. merytorycznych ForFuture.