close
SCRIPTOO
AppINFOR PLINSTALL
tocTable of Contents
clearHide
nr 5»Personel i Zarządzanie

Ukryta przynęta

Większość menedżerów i pracowników liczy na to, że ich praca będzie przebiegać w atmosferze akceptacji, zrozumienia i spokoju, a jeśli nie jest to możliwe, to przynajmniej w poczuciu klarowności co do stawianych oczekiwań. A co, jeśli tak się nie dzieje? Wtedy w życie organizacji wkrada się zła atmosfera i konflikt, które bardzo często są symptomem tego, że pracownicy toczą między sobą gry. Czy można je przerwać?
Jest wiele gier, w które na co dzień gramy z innymi. W ich przebiegu charakterystyczne jest to, że właściwy przekaz nie jest przekazany wprost, a odbywa się na płaszczyźnie ukrytej. Dociera do nas coś innego, niż słyszymy. To budzi frustrację, ponieważ rozmowa tylko pozornie dotyczy konkretnej rzeczy czy zachowania, o których rozmawiamy – w rzeczywistości chodzi o coś zupełnie innego, o czym nie...

  • Katarzyna Muzyczyszyn
    AuthorKatarzyna Muzyczyszyn
    Trenerka, mówczyni, przedsiębiorczyni w Grow Outdoor. Wspiera procesy HR w firmach w zakresie rekrutacji, rozwoju i zarządzania kompetencjami pracowników metodologią Facet5, a wyższą kadrę menedżerską w zakresie budowania wizerunku i autoprezentacji.