tocTable of Contents
clearHide
ZARZĄDZANIE
nr 6»Personel i Zarządzanie

Kultura prototypowania

Prototypowanie w biznesie ma dużą wartość. Dzięki prototypom można sprawdzić, jak będzie wyglądała wersja docelowa systemu albo produktu, a także skorygować ewentualne błędy. Mimo widocznych korzyści prototypowania w tak niewielu firmach weszło ono na stałe do ich kultury organizacyjnej. W jaki sposób można to zmienić?
Pamiętam, jak przed dwudziestoma laty zwiedzałam w czasie konferencji centrum prototypowania na jednej z dolnośląskich uczelni. Było to wiele połączonych ze sobą pomieszczeń, pełnych uwijających się inżynierów, a najnowszym i chyba wówczas najdroższym nabytkiem centrum była olbrzymia maszyna do druku 3D. Z fascynacją oglądałam, jak zaprojektowany na komputerze model nakrętki zamienia się tam w...

  • Aldona Kucner
    AuthorAldona Kucner
    Trener i doradca w obszarach marketingu, innowacji i przedsiębiorczości z ponaddwudziestoletnim doświadczeniem w biznesie. Od 2007 r. prowadzi firmę Q-Aldo Communication. Posiada Międzynarodowy Certyfikat Trenera Zarządzania Thames Valley University. Prowadzi blog kursnainnowacje.pl. Autorka książek „Przeklęte drobiazgi” i „Jak zostać kreatywnym przedsiębiorcą”.