close
SCRIPTOO
AppINFOR PLINSTALL
tocTable of Contents
clearHide
TEMAT NUMERU
nr 6»Personel i Zarządzanie

Nowa kultura – nowa przygoda

Kultura organizacyjna to paliwo dla mechanizmów organizacji. To unikatowa, niepowtarzalna osobowość firmy oparta na podstawowych założeniach, wspólnych wartościach i przekonaniach. Wpływa na zachowania każdego członka organizacji. Kluczowe jest, na ile spójna jest ze strategią. Skupieni na zapewnieniu bezpieczeństwa i higieny pracy w warunkach covidowych zapominamy o tym fundamentalnym wymiarze zarządzania. Tymczasem, jak pisał Peter Drucker: „Kultura organizacyjna zjada strategię na śniadanie.” Jak przygotować program wdrożenia zmian kulturowych?
Pandemia spowodowała, że jesteśmy w samym środku największego zawirowania ostatnich dekad. Żyjemy w czasach bezprecedensowej zmiany, która dotyka wiele firm i pracowników. Świat HR zawsze miał świadomość, że jedyną pewną rzeczą jest zmiana. O zmianach się mówiło, zarządzało się nimi, przeprowadzało przez nie ludzi. Tym razem jednak skala rewolucji jest naprawdę potężna. Nagłe tąpnięcie w sposobie...

  • Piotr Kolmas
    AuthorPiotr Kolmas
    Specjalizuje się we wdrażaniu zmian i kształtowaniu przywództwa w organizacjach. Partner zarządzający firmy doradczej GrupaYak.