close
SCRIPTOO
AppINFOR PLINSTALL
tocTable of Contents
clearHide
nr 7»Personel i Zarządzanie

Z ojcem na pokładzie

Jak pokazują dane ZUS, w Polsce z urlopu rodzicielskiego korzysta tylko 1 proc. mężczyzn. To minimalny odsetek, biorąc pod uwagę fakt, że już niedługo Polska będzie musiała wdrożyć unijną dyrektywę work-life balance gwarantującą ojcom nietransferowalny urlop rodzicielski. Nie warto czekać z przygotowaniami i już dziś budować równość rodzicielską w firmie. Tylko jak to zrobić profesjonalnie?
Polska do sierpnia 2022 r. musi wdrożyć dyrektywę UE work-life balance przegłosowaną w kwietniu 2019 r., która zakłada wdrożenie 10-dniowego urlopu ojcowskiego (to już w Polsce funkcjonuje) oraz zagwarantowanie ojcom indywidualnego prawa do czterech miesięcy urlopu rodzicielskiego, w tym zablokowanie dwóch miesięcy jako nietransferowalnych. Oznacza to, że ojciec nie będzie mógł przekazać tych...

  • Karolina Andrian
    AuthorKarolina Andrian
    Założycielka i prezeska Fundacji Share The Care, współwłaścicielka firmy Femmeritum. Ekspertka w zakresie budowania rozwiązań work-family balance w organizacjach. Współprowadzi podcast Fundacji „Wspólne Dzieci = Wspólne obowiązki”. Absolwentka amerykańskiego programu Vital Voices Grow 2018.