close
SCRIPTOO
AppINFOR PLINSTALL
tocTable of Contents
clearHide
TEMAT NUMERU
nr 7»Personel i Zarządzanie

Nowe otwarcie

Wakacje są po to, aby odpocząć. Przestajemy pracować, żeby zregenerować nasze zasoby i podładować baterie. Chcemy odciąć się od tego, co robimy na co dzień, co nas męczy, stresuje, wyczerpuje. Kierujemy się zasadą: odpoczywaj inaczej, niż pracujesz. Zmieniamy otoczenie, jedziemy w inne miejsce, robimy coś innego. Relaksujemy się, cieszymy się życiem, korzystamy z jego uroków. Im bliżej końca urlopu, tym większy ogarnia nas smutek. Kończy się coś miłego. Perspektywa powrotu do tego wszystkiego, co zostawiliśmy, napełnia nas zniechęceniem.
Nasze obawy okazują się bardzo zasadne. Wracamy po urlopie i wpadamy w ten sam wir, z którego uciekaliśmy na urlop. Nagromadzone podczas naszej nieobecności sprawy spadają nam na głowę. Nadrabianie zaległości trawi błyskawicznie naszą świeżo odzyskaną energię. Do tego dochodzą wszystkie sytuacje, które męczą nas na co dzień. Powrót do „młyna” i dramatyczny kontrast z błogim czasem urlopu potęgują...

  • Piotr Kolmas
    AuthorPiotr Kolmas
    Specjalizuje się we wdrażaniu zmian i kształtowaniu przywództwa w organizacjach. Partner zarządzający firmy doradczej GrupaYak.