close
SCRIPTOO
AppINFOR PLINSTALL
tocTable of Contents
clearHide
Nr 10»Personel i Zarządzanie

Wsparcie potrzebne od zaraz

Przebodźcowanie, multitasking, kult bycia idealnym, pośpiech, brak odpoczynku, chęć połączenia pochłaniającej pracy zawodowej z obowiązkami rodzinnymi, słowem, życie w stresie, w niespełnionych ambicjach i zmęczenie to rzeczywistość ostatnich lat naszego życia. Rzeczywistość, z której toksyczności nie zdawaliśmy sobie znaczenia lub ją ignorowaliśmy. Aż przyszła pandemia i mit naszej siły panowania nad wszystkim pękł. Wiele firm zauważyło, że ich pracownicy potrzebują wsparcia, dlatego proponują Employee Assistance Program (EAP).
Praca w domu i większa ilość czasu spędzanego z rodziną ujawniły, że życie niektórych z nas nie do końca wygląda tak, jak sobie wyobrażaliśmy. Problemy ze zdrowiem, dramaty rodzinne, trudności finansowe, jakie wywołała pandemia, ukazały, że tacy silni nie jesteśmy, że już dawno „coś” się nam sypało, lecz nie widzieliśmy tego lub udawało się to zataić przed sobą i otoczeniem. Skutkiem jest wzrost...

  • Elżbieta Krzyżanowska
    AuthorElżbieta Krzyżanowska
    Pedagog resocjalizacyjny, psychoterapeuta, specjalista w zakresie uzależnień. Pracuje w EAP Antidotum® oraz kilku warszawskich poradniach.