tocTable of Contents
clearHide
Nr 4»Personel i Zarządzanie

Miarodajny obraz zmiany

Ocena efektywności szkoleń powinna być na stałe wpisana w każdy program podnoszący kompetencje pracownicze. Choć wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że należy mierzyć skuteczność działań podejmowanych w biznesie, wiele firm nadal niechętnie odnosi się do pomiaru efektywności szkoleń. Dlaczego tak się dzieje? Jakie mogą być przyczyny niedostatecznej ewaluacji szkoleń oraz jak sobie z nimi poradzić?
Pewnego razu przygotowywałam się do przeprowadzenia cyklu szkoleniowego dla zespołu sprzedażowego. Współpracę chciałam rozpocząć analizą potrzeb szkoleniowych oraz przeglądem tego, czego nauczyli się uczestnicy w czasie poprzednich szkoleń, studiów podyplomowych i innych form edukacyjnych. Gdy omawialiśmy z kierownikiem zespołu ich wcześniejsze doświadczenia, okazało się, że do tej pory jedyną...

  • Aldona Kucner
    AuthorAldona Kucner
    Trener i doradca w obszarach marketingu, innowacji i przedsiębiorczości z ponaddwudziestoletnim doświadczeniem w biznesie. Od 2007 r. prowadzi firmę Aldo Communication. Posiada Międzynarodowy Certyfikat Trenera Zarządzania Thames Valley University. Prowadzi blog kursnainnowacje.pl. Autorka książek „Przeklęte drobiazgi” i „Jak zostać kreatywnym przedsiębiorcą”.