tocTable of Contents
clearHide
ZARZĄDZANIE
Nr 5»Personel i Zarządzanie

Atmosfera (nie)ufności

Wiele firm od lat doskonale radzi sobie z zarządzaniem różnorodnymi zespołami. Jednak nigdy jeszcze w Polsce zagadnienie to nie było tak ważne i powszechne jak obecnie – w czasie emigracji uchodźczej zza wschodniej granicy. Nawet małe, rodzinne przedsiębiorstwa mogą się wkrótce mierzyć z wyzwaniami wynikającymi z zatrudniania cudzoziemców. A jednym z nich może być wzajemna nieufność.
Kiedy powstawał ten artykuł, na Ukrainie trwała wojna, a ponad dwa miliony ukraińskich uchodźców szukało schronienia w Polsce. Wielu z nich znalazło lub będzie szukać zatrudnienia w naszym kraju. To olbrzymie wyzwanie dla firm i menedżerów. Skąd bierze się nieufność? Wszyscy wiemy, jak znakomite efekty daje praca zespołu, w którym osoby wzajemnie sobie ufają. Taki zespół jest bardziej twórczy,...

  • Aldona Kucner
    AuthorAldona Kucner
    Trener i doradca w obszarach marketingu, innowacji i przedsiębiorczości z ponaddwudziestoletnim doświadczeniem w biznesie. Od 2007 r. prowadzi firmę Aldo Communication. Posiada Międzynarodowy Certyfikat Trenera Zarządzania Thames Valley University. Prowadzi blog kursnainnowacje.pl. Autorka książek „Przeklęte drobiazgi” i „Jak zostać kreatywnym przedsiębiorcą”.